Axial needle roller AZK12263.5-IKO
Part number : AZK12263.5-IKO
IKO
Description
The Axial Needle Roller, known as AZK12263.5-IKO IKO, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 3.5 mm.
  14 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - CD-16X22X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL CD-16X22X4-NBR
Thrust washer - GS1226-IKO IKO
THRUST WASHER GS1226-IKO
TECHNICAL DATA
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    3.5  MM
  • WEIGHT
    8.7  G
  • PACKAGING
    1
Description