Tapered roller bearing HTF-R25-36-A-G5UR4-NSK
Part number : HTF-R25-36-A-G5UR4-NSK
NSK
Description
The Tapered Roller Bearing, known as HTF-R25-36-A-G5UR4-NSK NSK, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 54 mm and a thickness of 19.5 mm.
  3 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - ASP-35X54X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL ASP-35X54X6-NBR
Tapered roller bearing - HR-322-22-C-NSK NSK
TAPERED ROLLER BEARING HR-322-22-C-NSK
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    54  MM
  • THICKNESS
    19.5  MM
  • WEIGHT
    214  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description