Oil filled plain bronze bush AF16-22-25-AMES
Part number : AF16-22-25-AMES
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference AF16-22-25-AMES Generic has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 22 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  17 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing inner race - IR16-22-12 GEN
BEARING INNER RACE IR16-22-12
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    BIC
  • WEIGHT
    27  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description