Oil filled plain bronze bush BMG14-20-30
Part number : BMG14-20-30
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMG14-20-30 Generic has an inside diameter of 14 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ14-20-25 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ14-20-25
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • TYPE
    BMG
  • WEIGHT
    32  G
  • PACKAGING
    1
Description