Oil filled plain bronze bush BMG60-68-70
Part number : BMG60-68-70
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMG60-68-70 Generic has an inside diameter of 60 mm, an outside diameter of 68 mm and a length of 70 mm. It is manufactured in .
  11 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-55X90X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-55X90X13-NBR
Oil filled plain bronze bush - BNZ22-26-30 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ22-26-30
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    70  MM
  • WEIGHT
    352  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description