Oil filled plain bronze bush BMS80-90-70
Part number : BMS80-90-70
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMS80-90-70 Generic has an inside diameter of 80 mm, an outside diameter of 90 mm and a length of 70 mm. It is manufactured in .
  10 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-65X140X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-65X140X10-NBR
Oil filled plain bronze bush - AS9011080 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AS9011080
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    70  MM
  • TYPE
    BMS
  • WEIGHT
    15  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description