Oil filled plain bronze bush BNZ10-14-18
Part number : BNZ10-14-18
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ10-14-18 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 14 mm and a length of 18 mm. It is manufactured in .
  4 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61900-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61900-2RS
Oil filled plain bronze bush - BNZ10-13-10 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ10-13-10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    14  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    9  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description