Oil filled plain bronze bush BNZ20-25-16
Part number : BNZ20-25-16
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ20-25-16 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 25 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  15 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6001-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6001-2RSH-SKF
Oil filled plain bronze bush - AF202520 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AF202520
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    20  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description