Oil filled plain bronze bush BNZ6-13-15
Part number : BNZ6-13-15
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ6-13-15 Generic has an inside diameter of 6 mm, an outside diameter of 13 mm and a length of 15 mm. It is manufactured in .
  26 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Replacement insert - UC208 GEN
REPLACEMENT INSERT UC208
Oil filled flanged bronze bush - BNZF14-20-25-3-25 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF14-20-25-3-25
  • INSIDE DIAMETER
    6  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    13  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    10  G
Description