PAP bush PAP1710-P10
Part number : PAP1710-P10
GEN
Description
The Pap Bush known by the reference PAP1710-P10 Generic has an inside diameter of 17 mm, an outside diameter of 19 mm and a length of 10 mm.
  29 parts in stock (19 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end GEG - GEG012-E GEN
ROD END GEG GEG012-E
PAP bush - PAP2010-P10 GEN
PAP BUSH PAP2010-P10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    19  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • TYPE
    PAP
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description