Shim 729865A-SKF
Part number : 729865A-SKF
SKF
Description
SKF Feeler Gauges 729865 A are designed to mearure clearances. A typical application is to measure the internal clearance of spherical roller bearings during the mounting process. The 729865 A consists of 13 blades of 100 mm (4 in.) in a plastic cover.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • WEIGHT
    70  G
  • PACKAGING
    1
Description