Cam follower NUKR35-INA
Part number : NUKR35-INA
INA
Description
The Cam Follower, known as NUKR35-INA INA, has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 18 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TSF - TSF008 GEN
ROD END TSF TSF008
Yoke type track roller - NUTR20-INA INA
YOKE TYPE TRACK ROLLER NUTR20-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • WEIGHT
    197  G
  • PACKAGING
    1
Description