Deep groove ball bearing 20TAB04UP4-NACHI
Part number : 20TAB04UP4-NACHI
NACHI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 20TAB04UP4-NACHI from the brand NACHI, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 15 mm.
  8 to 10 days (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    265  G
  • PACKAGING
    1
Description
EXPERT ADVICE
What does the suffix ... mean?
RS, 2RS, 2RSH, 2RS1, RSR, 2RSR, E, EE, LLU, LLB, DU, DDU
These suffixes mean "with 1 or 2 rubber seals". At 123Roulement, we use the number "2" to specify when the bearing is sealed on both sides.