The Deep Groove Ball Bearing, known as L12-35-AH01-INA from the brand INA, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 12 mm.
2 parts in stock (3 days ago )
Need help or advice?
What does the suffix ... mean?
RS, 2RS, 2RSH, 2RS1, RSR, 2RSR, E, EE, LLU, LLB, DU, DDU
These suffixes mean "with 1 or 2 rubber seals". At 123Roulement, we use the number "2" to specify when the bearing is sealed on both sides.