Bearing inner race IR17-22-14
Part number : IR17-22-14
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR17-22-14 Generic has an inside diameter of 17 mm, an outside diameter of 22 mm and a length of 14 mm. It is manufactured in .
  50 parts in stock (21 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK2214-RS GEN
Waterproof
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK2214-RS
Bearing inner race - IR17X22X13 GEN
BEARING INNER RACE IR17X22X13
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    16  G
  • PACKAGING
    1
Description