Axial needle roller AZK901209-IKO
Part number : AZK901209-IKO
IKO
Description
The Axial Needle Roller, known as AZK901209-IKO IKO, has an inner diameter of 90 mm, an outer diameter of 120 mm and a thickness of 9 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-30X40X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X40X8-NBR
PAP bush - PAP1615-P10 GEN
PAP BUSH PAP1615-P10
Tapered roller bearing - 32307-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 32307-TIMKEN
TECHNICAL DATA
  • INSIDE DIAMETER
    90  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    120  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • WEIGHT
    290  G
Description