Needle roller and cage assemblies K25-31-24-FH-NADELLA
Part number : K25-31-24-FH-NADELLA
NADELLA
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K25-31-24-FH-NADELLA NADELLA, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 31 mm and a thickness of 24 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Needle roller and cage assemblies - K25-31-24-FH-JTEKT JTEKT
NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLIES K25-31-24-FH-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    31  MM
  • THICKNESS
    24  MM
  • LIMITING SPEED
    12000  RPM
  • WEIGHT
    35  G
  • DYNAMIC LOAD
    25.3  KN
  • STATIC LOAD
    24  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description