Drawn cup roller clutches AS25-STIEBER
Part number : AS25-STIEBER
STIEBER
Description
The Drawn Cup Roller Clutches, known as AS25-STIEBER STIEBER, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 15 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-2RSH-C3-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2RSH-C3-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    137  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description