Needle roller bearing 7E-HVS-16-22-19-8-A-NTN
Part number : 7E-HVS-16-22-19-8-A-NTN
NTN
Description
The Needle Roller Bearing, known as 7E-HVS-16-22-19-8-A-NTN NTN, has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 19 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-30X52X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X52X8-NBR
Deep groove ball bearing - 6305-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6305-C3-SKF
Ball - BA-4.5 GEN
BALL BA-4.5
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • WEIGHT
    24  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description