Needle roller bearing NKIS50-SKF
Part number : NKIS50-SKF
SKF
Description
The Needle Roller Bearing, known as NKIS50-SKF SKF, has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 28 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • WEIGHT
    551  G
  • PACKAGING
    1
Description