Other bearing F-237542-FAG
Part number : F-237542-FAG
FAG
Description
The Other Bearing, known as F-237542-FAG FAG, has an inner diameter of 44.45 mm, an outer diameter of 102 mm and a thickness of 37.5 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-50X78X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-50X78X10-NBR
Deep groove ball bearing - F-237541-02-SKL-H79-FAG FAG
DEEP GROOVE BALL BEARING F-237541-02-SKL-H79-FAG
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    44.45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    102  MM
  • THICKNESS
    37.5  MM
  • WEIGHT
    1392  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description