Other bearing FRB11.5-100-SKF
Part number : FRB11.5-100-SKF
SKF
Description
The Other Bearing, known as FRB11.5-100-SKF SKF, has an inner diameter of 0 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 11.5 mm.
  5 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Grease - GRAISSE-CARTOUCHE-400GR GEN
GREASE GRAISSE-CARTOUCHE-400GR
Lock nut - KM11-SKF SKF
LOCK NUT KM11-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    11.5  MM
  • WEIGHT
    62  G
  • PACKAGING
    1
Description