Other bearing FRB12.5-160-SKF
Part number : FRB12.5-160-SKF
SKF
Description
The Other Bearing, known as FRB12.5-160-SKF SKF, has an inner diameter of 149 mm, an outer diameter of 160 mm and a thickness of 12.5 mm.
  8 to 10 days (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Self aligning roller bearing - 22218-EK-SKF SKF
SELF ALIGNING ROLLER BEARING 22218-EK-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    149  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    160  MM
  • THICKNESS
    12.5  MM
  • WEIGHT
    99  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description