Other bearing FRB9.5-100-SKF
Part number : FRB9.5-100-SKF
SKF
Description
The Other Bearing, known as FRB9.5-100-SKF SKF, has an inner diameter of 92 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 9.5 mm.
  11 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Adapter sleeve - H311 GEN
ADAPTER SLEEVE H311
Anti-vibration mount MF - MF2020-6 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT MF MF2020-6
jonc d'arrêt - FRB11-120-SKF SKF
JONC D'ARRÊT FRB11-120-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    92  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    9.5  MM
  • WEIGHT
    50  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description