Other bearing GC28-NADELLA
Part number : GC28-NADELLA
NADELLA
Description
The Other Bearing, known as GC28-NADELLA NADELLA, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 28 mm and a thickness of 13.2 mm.
  1 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Cam follower - GC28-EE-NADELLA NADELLA
CAM FOLLOWER GC28-EE-NADELLA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    13.2  MM
  • WEIGHT
    86  G
  • PACKAGING
    1
Description