Other bearing GEH25ES-2RS-SKF
Part number : GEH25ES-2RS-SKF
SKF
Description
The Other Bearing, known as GEH25ES-2RS-SKF SKF, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 28 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Rod end GE - GE25-FO-2RS-INA INA
Waterproof
ROD END GE GE25-FO-2RS-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • LIMITING SPEED
    62  RPM
  • WEIGHT
    199  G
  • DYNAMIC LOAD
    310  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description