Other bearing KB30-PP-INA
Part number : KB30-PP-INA
INA
Description
The Other Bearing, known as KB30-PP-INA INA, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 68 mm.
  3 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    68  MM
  • WEIGHT
    311  G
  • DYNAMIC LOAD
    3.6  KN
  • STATIC LOAD
    2.85  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description