Other bearing LBBR14-SKF
Part number : LBBR14-SKF
SKF
Description
The Other Bearing, known as LBBR14-SKF SKF, has an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 21 mm and a thickness of 28 mm.
  6 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller bearing - RNA4900 GEN
NEEDLE ROLLER BEARING RNA4900
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    21  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • WEIGHT
    18  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description