Other bearing PWKR90-2RS
Part number : PWKR90-2RS
GEN
Description
The Other Bearing, known as PWKR90-2RS Generic, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 100 mm.
  9 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-40 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-40
Other bearing - PWTR4090-2RS GEN
Waterproof
OTHER BEARING PWTR4090-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    100  MM
  • WEIGHT
    1960  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description