Other bearing RANE40-XL-NPP-INA
Part number : RANE40-XL-NPP-INA
INA
Description
The Other Bearing, known as RANE40-XL-NPP-INA INA, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 43.5 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock nut - KM04 GEN
LOCK NUT KM04
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    43.5  MM
  • WEIGHT
    690  G
  • DYNAMIC LOAD
    44.5  KN
  • STATIC LOAD
    26  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description