Other bearing SCV25-UU-AS
Part number : SCV25-UU-AS
GEN
Description
The Other Bearing, known as SCV25-UU-AS Generic, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 76 mm and a thickness of 40.4 mm.
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    76  MM
  • THICKNESS
    40.4  MM
  • WEIGHT
    350  G
  • DYNAMIC LOAD
    980  KN
  • STATIC LOAD
    1570  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description