Other bearing SIKAC12-M-SKF
Part number : SIKAC12-M-SKF
SKF
Description
The Other Bearing, known as SIKAC12-M-SKF SKF, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 33 mm and a thickness of 16 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    33  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • LIMITING SPEED
    12.2  RPM
  • WEIGHT
    127  G
  • DYNAMIC LOAD
    14  KN
  • PACKAGING
    1
Description