Rod end GE GE-80-TXG3A-2LS-SKF
Part number : GE-80-TXG3A-2LS-SKF
SKF
Description
The Rod End Ge known as GE-80-TXG3A-2LS-SKF SKF has an inside diameter of 80 mm, an outside diameter of 120 mm and a thickness of 55 mm.
  • WEIGHT
    2190  G
  • LUBRICATION
    with
  • DYNAMIC LOAD
    1140  KN
  • STATIC LOAD
    1900  KN
Description