Rod end GE GE10-PW-INA
Part number : GE10-PW-INA
INA
Description
The Rod End Ge known as GE10-PW-INA INA has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 22 mm and a thickness of 14 mm.
  8 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TSM - TSM10-C GEN
ROD END TSM TSM10-C
Drawn cup needle roller bearing - HK2516-2RS GEN
Waterproof
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK2516-2RS
Loose needle - NRB-4X15.80-INA INA
LOOSE NEEDLE NRB-4X15.80-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    30  G
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description