Rod end GE GE40-ET-2RS
Part number : GE40-ET-2RS
GEN
Description
The Rod End Ge known as GE40-ET-2RS Generic has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 62 mm and a thickness of 28 mm.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TAC - TAC225 GEN
ROD END TAC TAC225
PAP bush - PAP6540-P10 GEN
PAP BUSH PAP6540-P10
O-Ring seal - OR-62X3-NBR70 GEN
O-RING SEAL OR-62X3-NBR70
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    303  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description