Rod end GE GE40TXE-2LS-SKF
Part number : GE40TXE-2LS-SKF
SKF
Description
The Rod End Ge known as GE40TXE-2LS-SKF SKF has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 62 mm and a thickness of 28 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
V-Ring seal - VS45-NBR GEN
V-RING SEAL VS45-NBR
Rod end GE - GEZ014-ES-DUNLOP DUNLOP
ROD END GE GEZ014-ES-DUNLOP
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    310  G
  • PACKAGING
    1
Description