Rod end GE GE50-FW-2RS-ZEN
Part number : GE50-FW-2RS-ZEN
ZEN
Description
The Rod End Ge known as GE50-FW-2RS-ZEN ZEN has an inside diameter of 50 mm, an outside diameter of 90 mm and a thickness of 56 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    56  MM
  • WEIGHT
    1404  G
  • LUBRICATION
    without
  • DYNAMIC LOAD
    691  KN
  • STATIC LOAD
    1150  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description