Bearing roller cage CR14X24X30
Part number : CR14X24X30
GEN
Description
The Bearing Roller Cage, known as CR14X24X30, has an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 30 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - TA1715Z-IKO IKO
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING TA1715Z-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    41  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description