Tapered roller bearing P28KW02-PFI
Part number : P28KW02-PFI
PFI
Description
The Tapered Roller Bearing, known as P28KW02-PFI PFI, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 18.5 mm.
  8 to 10 days (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-29 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-29
VK EC End cover - EC-40X10-NBR90 GEN
VK EC END COVER EC-40X10-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    18.5  MM
  • WEIGHT
    155  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
  • APPLICATIONS
OEM references
  • MITSUBISHI
    MB515471
  • HYUNDAI
Description