Tapered roller bearing T7FC070-FAG
Part number : T7FC070-FAG
FAG
Description
The Tapered Roller Bearing, known as T7FC070-FAG FAG, has an inner diameter of 70 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 39 mm.
  8 to 10 days (14 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - JW6049-JW6010 GEN
TAPERED ROLLER BEARING JW6049-JW6010
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    39  MM
  • WEIGHT
    2700  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description