V-Belt Wrapped SPZ922-MEGADYNE
Part number : SPZ922-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The SPZ922-MEGADYNE belt of the V-belt Wrapped family, by brand MEGADYNE, and in SPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 871 mm internal length, a 922 mm external length, and a mm primitive length.