Taper bushing 2517-32-OPTIBELT
Part number : 2517-32-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 2517-32-OPTIBELT, has an external diameter of 86 mm and a length of 45 mm. It weight is g and its bore diameter is 32 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
V-grooved pulley SPB - 170-SPB-4-2517-OPTIBELT OPTIBELT
V-GROOVED PULLEY SPB 170-SPB-4-2517-OPTIBELT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    86  MM
  • WEIGHT
    1446  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    32  MM
  • TYPE
    2517
  • LENGTH
    45  MM
Description