Other seal G17X25X3-C-INA
Part number : G17X25X3-C-INA
INA
Description
The Other Seal with the reference G17X25X3-C-INA  has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 25 mm and a thickness of 3 mm.
  21 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X35X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X35X7-FPM
Rod end SSR - BLRB-366748-AA-SKF SKF
ROD END SSR BLRB-366748-AA-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description