Pneumatic seal CL-17X56X12-NBR90
Part number : CL-17X56X12-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CL-17X56X12-NBR90  has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 56 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    56  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CL
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    20  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description