Pneumatic seal CL-18X37X7-NBR90
Part number : CL-18X37X7-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CL-18X37X7-NBR90  has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 37 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    37  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    6  G
Description