Pneumatic seal CL-40X70X13-NBR
Part number : CL-40X70X13-NBR
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CL-40X70X13-NBR  has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 70 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  20 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CL
  • WEIGHT
    16  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description