Pneumatic seal PP-12X190X35-NBR90
Part number : PP-12X190X35-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PP-12X190X35-NBR90  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 190 mm and a thickness of 35 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (13 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    190  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    PP
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    2350  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description