Pneumatic seal PP-12X75X22.500-NBR90
Part number : PP-12X75X22.500-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PP-12X75X22.500-NBR90  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 22.5 mm. It is made of NBR.
  7 parts in stock (2 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
Pneumatic seal - PP-12X75X22.50-NBR80 GEN
PNEUMATIC SEAL PP-12X75X22.50-NBR80
TECHNICAL DATA
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    22.5  MM
  • WEIGHT
    174  G
Description