Pneumatic seal PP-20X140X30-NBR90
Part number : PP-20X140X30-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PP-20X140X30-NBR90  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 30 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    30  MM
    PP
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
Description