Pneumatic seal PP-27X180X31-NBR
Part number : PP-27X180X31-NBR
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PP-27X180X31-NBR  has an inner diameter of 27 mm, an outer diameter of 180 mm and a thickness of 31 mm. It is made of NBR.
  9 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    27  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    180  MM
  • THICKNESS
    31  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    PP
  • WEIGHT
    10  G
  • STANDARD
    No standard
Description